Şirket Profili

1974 yılında , Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yol ve alt yapı müteahhitliği ile iş hayatına atılan firma, 1980’li yıllarda Orta Karadeniz Bölgesinde Ünye ve Fatsa civarlarında Bentonit Maden yataklarının tespit edilmesi ile Bentonit Madeni Ocak İşletmeciliği alanına yönelmiştir. Firmanın, 1986 yılında başlayan Bentonit Madeni Ocağı çalışmaları serüveni , 2008 yılında Komple Bentonit Madeni Ocak İşletmeciliğine dönüşmüş ve 2015 yılı başlarında Uluslararası bir firma ile arasında Kedi Kumu Üretimi konusunda Çözüm Ortaklığı süreci başlamıştır

Genel Bakış

        NETAŞ, 2015 yılında Uluslararası bir Firma ile ortak karar alarak, 2016 yılı ortalarında Fatsa/Türkiye’de Kedi Kumu Üretimi ve Paketleme Tesisi devreye almıştır. Bölgedeki en yüksek kalite ve rezerve sahip Beyaz Kalsiyum Bentonit Ocağından üretim yapan ve Kedi Kumu Üretim Prosesinde kullandığı ileri teknoloji ile üretim yapan Firma , doğal olarak da Bölgenin en kaliteli Butik Kedi Kumu Üretimini gerçekleştirmektedir.
        İşletmenin Kedi Kumu Üretim kapasitesi bulk olarak yıllık 50.000 ton’dur. Üretim kapasitesi paketleme ünitesiyle kombine edilmiştir.
        NETAŞ , 2017 yılında farklı bir sektör olan, yine Bentonit Madeninin yoğun olarak kullanıldığı Seramik Sektörüne de Bentonit Tedarikçi Firma olarak sektöre giriş yapmıştır. Hammadde kalitesi sayesinde , Seramik sektöründe de çok hızlı bir şekilde yerini almıştır.
        NETAŞ, vizyonu gereği , Bentonit ile ilgili pazar araştırmalarına , Ar-Ge ve İnnovasyon çalışmalarına devam etmektedir.

43

Yıllık Tecrübe


Tecrübelerimizi ürünlerimizin her aşamasında kullanıyoruz.
1872

Ton/Aylık Kapasite


Kapasitemiz aylık olarak; bigbag 4.680 ton, otomatik paket 1.872 ton, manuel paket ise 1.248 tondur.

+90 (452) 423 7065

     Daha fazla bilgi için bize ulaşın